vasylkiv (vasylkiv) wrote,
vasylkiv
vasylkiv

Масштабне забруднення на Васильківщині!

З листом, поданим нижче, Молодіжне відділення Національного екологічного центру України звернулось сьогодні до Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства надзвичайних ситуацій, Мінстерства охорони навколишнього природного середовища України та Державної екологічної інспекції України.


10 серпня 2006 року, членами НЕЦУ було виявлене суттєве порушення природоохоронного законодавства, що може становити непередбачувану небезпеку для життя і здоров’я населення, що було зафіксовано фотозйомкою і актом.
На території урочища «Ковалівський яр», розташованого на землях Крушинської селищної ради Васильківського району Київщини, безпосередньо за північно-східною межею м.Василькова розташоване Васильківське районне сміттєзвалище. Сміттєзвалище займає ділянку, площею біля 3.0 га в верхів’ях яру.
Решта території яру (21,0 га)складає живописне природне урочище із струмком і мальовничими схилами. На території урочища «Ковалівський яр» виявлена велика кількість видів комах, занесених до Червоної книги України та найбільша відома на Київщині популяція червонокнижної рослини ковили волосистої. Зустрічаються тут і охоронювані орхідеї. Крім того, в урочищі виявляються тварини, що знаходяться під охороною міжнародних природоохоронних конвенцій. Існування сміттєзвалища в верхів’ях яру жодним чином не зменшує природної цінності збереженої частини урочища.
Враховуючи викладене, науковцями Киїівського національного універсиету імені Тараса Шевченка було підготовлене наукове обгрунтування на оголошення «Ковалівського яру» заказником місцевого значення. В даний момент заказник знаходиться на завершальній стадії погодження і незабаром буде створений.
Натомість виявлене 10 серпня порушення примушує нас звернутись з вимогою про негайну реакцію відповідних служб.
Перебуваючи на території урочища, представники НЕЦУ виявили, що через більшу частину створюваного заказника, вздовж струмка, зі сміттєзвалища тече густа субстанція коричнево-сірого кольору в перемішку з білими пластиковими мішками. Схоже, що з самого початку, субстанція знаходилась у мішках. Неймовірно їдкий запах субстанції вказує на те, що очевидно це – тонни подрібнених решток якихось тварин. Уточнити останнє можливості не було, адже підходячи ближче до субстанції, потік якої, за даними космічної зйомки, розтягся на 550 метрів (це лише з мішками; далі потік розбавляється водами струмка), представники НЕЦУ ризикували знепритомніти. Візуально встановлено, що субстанція перебувала на сміттєзвалиці та прорвала грунтову греблю, що відділяє його від решти яру.
Як вже зазначалось, виявлене порушення не стане причиною втрати природної цінності та біорізноманіття урочища Ковалівський яр, Проте, разом з водами струмка, субстанція рішуче тече до р.Стугна, а згодом і до р.Дніпро. Які хвороби і недуги несуться разом з неї до цих річок, з’ясувати немає можливості. Проте процес триває і триватиме ще довго. Очерети, яких торкнулась жижа, загинули.
Підбиваючи підсумки, наголошуємо:
1. Васильківським міським сміттєзвалищем порушено відведену йому ділянку і припущено потрапляння сміття на територію створюваного об’єкту природно-заповідного фонду – заказника місцевого значення «Ковалівський яр».
2. Васильківським міським сміттєзвалищем допущено потрапляння до малої річки Стугна великої кількості невідомої жижи з подрібнених решток тварин, що може становити підвищену санітарно-епідеміологічну загрозу населенню.
Вимагаємо негайно ліквідувати порушення, притягти до відповідальності порушників і зобов’язати, проводячи ліквідацію наслідків не порушувати грунтовий та рослинний покрив території Ковалівського яру, як ділянки, на базі якої створюється заказник.







Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 4 comments